I refuzoi dy javë më parë, por Gerrard i bie “pishman” – ndryshon mendje dhe firmos në Arabi

Edhe Steven Gerrard në Arabinë Saudite. Ish-kapiteni historik i Liverpoolit, është emëruar trajneri i ri i Al Ettifaq, skuadër që garon në elitën e futbollit saudit.

43-vjeçari deklaroi rreth 2 javë më parë se kishte refuzuar ofertën e drejtuesve të Al Ettifaq. Ndërkohë që sot ka ardhur zyrtarizimi si trajneri i Al Ettifaq.

Kjo do të jetë aventura e tretë si trajner për ish-mesfushorin e madh anglez. I cili më parë ka drejtuar Rangers (Skoci) dhe Aston Villa-n në Premier League.

Skuadrën nga Birmingami, Gerrard e drejtoi në periudhën nëntor 2021-tetor 2022. Ndërkohë që me Rangers fitoi titullin kampion.

E MËPARSHME

Popullizmi na ka thy qafën!

E ARDHSHME

Laporta: Ne do të vazhdojmë ta paguajmë Messin deri në vitin 2025…