LAJMI I FUNDIT: Sërish doping në peshëngritjen shqiptare!

Sipas agjencisë ndërkombëtare të testimeve ITA, në testin antidoping, peshëngritësit shqiptar nga Peqini është gjetur gjurmë të SARM, një medikament që përdorin në bodybuilding si alternativë të steroideve anabolik.

E FUNDIT/ Sërish doping në peshëngritjen shqiptare, rast i

SARM është i ndaluar dhe konsiderohet si doping që nga viti 2008 nga Agjencia Botërore e Antidoping (WADA), ndërkohë që rasti i parë i kapur me këtë lloj substance ishte në vitin 2013, çiklisti rus Nikita Novikov.

Ky është rasti i dytë i pozitivitetit, nëse konfirmohet zyrtarisht për Godellin, pas atij të 2014-s ku u shpall kampion bote bashkë me Romela Begajn, ku të dy rezultuan pozitivë. /Dosja/

E MËPARSHME

Ja kur pritet që Xhaka t’i bashkohet Bayer Leverkusenit

E ARDHSHME

Autoritetet spanjolle marrin vendimin! Policia do të ketë leje për ta ndaluar një ndeshje, në rast të shfaqjeve të racizmit në fushë…