Ahmeti priti në takim ambasadorin japonez, Otsuka Kazuya

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim ambasadorin e Japonisë, z. Otsuka Kazuya.

Aktualiteti politik në vend dhe rajon, procesi i ndryshimeve kushtetuese, kontesti mes Kosovës dhe Serbisë si dhe përvoja politike e kryetarit Ahmeti, ishin pjesë e bisedës, mes kryetarit të BDI Ali Ahmeti dhe ambasadorit të Japonisë në vend.

E MËPARSHME

UT e shënoi 247-vjetorin e Pavarësisë së SHBA-ve

E ARDHSHME

Gjilani gjen portier në Superiore, e merr në huazim për Europën