Në 59 vjetorin e ndarjes nga jeta të Fazli Grajqevcit/ Ahmeti: Asnjëherë nuk e gjunjëzuan shpirtin e tij atdhetar

Kryetari i BDI Ali Ahmeti sot në 59 vjetorin e ndarjes nga jeta të atdhetarit Fazli Grajqevcit ka shkruar se kombi ynë ka pasur çdo kohë mendje të ndritura veprimtarësh.

Regjimi jugosllav e burgosi, e torturoi, e mposhti trupin e tij, por nuk arriti ta gjunjëzojë asnjëherë shpirtin e tij atdhetar që i dha forcë indit tonë kombëtar për jetësimin e amanetit për lirinë e Kosovës, ka shkruar kështu kryetari Ahmeti.

Postimi i plotë:

Kombi ynë ka patur në çdo kohë mendje të ndritura veprimtarësh që me atdhedashurinë e tyre ishin udhërrëfyesi ynë i veprimit kombëtar dhe flakadani i pashuar i lirisë.

Në 59 vjetorin e ndarjes nga jeta kujtojmë Fazli Grajqevcin, simbolin e flamurit midis shqiptarëve gjatë viteve të ‘60 në Jugosllavi, themeluesin e Organizatës Revolucionare për Bashkimin e Shqiptarëve.

Regjimi jugosllav e burgosi, e torturoi, e mposhti trupin e tij, por nuk arriti ta gjunjëzojë asnjëherë shpirtin e tij atdhetar që i dha forcë indit tonë kombëtar për jetësimin e amanetit për lirinë e Kosovës.

Qoftë i përjetshëm kujtimi për Fazli Grajqevcin! Lavdi 🇦🇱

https://www.facebook.com/photo/?fbid=834827614678029&set=a.465898708237590
E MËPARSHME

Bekim Sali shpalos dokumentin, Fatmir Mexhiti megjithatë e ka paguar BRAKON për spitalet modulare

E ARDHSHME

Seanca për ndryshimet kushtetuese/ Grubi: Vendi ynë nuk ka alternativë tjetër përveç integrimit në BE