Murtezani: Bujar Osmani më kollaj mbërrin në Ukrainë sesa në Mitrovicë

Orhan Murtezani nga partia Alternativa ka pyetur sot ministrin e jashtëm të Maqedonisë së Veriut, njëkohësisht kryesues i OSBE-së, Bujar Osmanin, se pse “më kollaj mbërrin në Ukrainë sesa në Mitrovicë?”.

Reagimi i Osmanit vjen pasi Bujar Osmani, edhe pse kryeson me OSBE-në, nuk ka përfillur krizën në veri të Kosovës dhe nuk është angazhuar aspak pas sulmit terrorist ndaj Policisë së Kosovës në Banjskë të Zveçanit.

Nga ana tjetër, Osmani vizitoi Ukrainën këtë vit për të treguar shqetësimin e tij për ndodhitë atje.

E MËPARSHME

Halili: Gjithsej 4.4 milionë euro shpëndahen për të mbështetur 86 ndërmarrje në kuadër të Thirrjes publike “Grante të bashkëfinancuara për zhvillim teknologjik për rritje të përshpejtuar ekonomike”

E ARDHSHME

Vendi më radioaktiv në botë, i pabanueshëm edhe për 20 mijë vjet të tjera (Video)